Napisz do nas .

  Dziękujemy za wiadomość

  Wybierz język
  Wybierz
  Szukaj na stronie

  Wpisz poniżej szukaną frazę

  Filtry

  Typ
  Szukane słowo
  Cena
  -

  Rezerwacja


  Dziękujemy za wiadomość


  Nasza Historia

  Jest rok 1926, Józef Baster otwiera rozlewnię piwa przy ulicy Zbożowej 2 w Krakowie jako reprezentant Arcyksiążęcego browaru Hapsburgów.

   

   

  1926

  2021

   

  Przeczytaj o naszej historii

  przewiń w dół

   

   

  dziadek.png

  Józef Baster
  1896-1972

  1926
  Untitled-5.png
  Z Arcyksiężego Bowaru

  Nasza historia sięga okresu międzywojennego, a dokładnie 1926 roku, kiedy to Józef Baster jako reprezentant Arcyksiążęcego browaru Hapsburgów rozpocząl rozlewać piwo przy ulicy Zbożowej 2 w Krakowie. Firma posiadała nowoczesną rozlewnię piwa, wytwórnię wody sodowej, orenżady i lemoniady.

  Chcemy, aby nasze piwo nawiązywało do dawnych smaków oraz tamtej jakości.

  2021
  IMG_9357-2.jpg
  Spotkajmy się na Kazimierzu

  Restaurację Baster znajdziesz przy ul. Szerokiej, czyli w samym sercu krakowskiego Kazimierza. To miejsce tworzyliśmy dla mieszkańców Krakowa. Adres w tym miejscu zobowiązuje; to przecież ulica o bogatej i długiej historii, każdy zaułek ma tutaj swoją ciekawą opowieść o ludziach, którzy kiedyś tutaj żyli i prowadzili swoje biznesy, ul. Szeroka tętniła życiem.  Dlatego zachowaliśmy charakterystyczny klimat Kazimierza, który dobrze znają i doceniają mieszkańcy a który zauroczył turystów z całego świata. To również nawiązanie do historii Józefa Bastera i rodzinnej marki, którą przywracamy do życia uruchamiając produkcję naszego piwa rzemieślniczego Baster.

  Kraków z czasów Galicji przesiąknął wpływami Austrii, Węgier, Ukrainy, kultury żydowskiej i łemkowskiej. To część naszej tożsamości, która współtworzyła charakter krakowskich kulinariów. Piwo było powszechnym napojem, pitym przy każdej okazji.

   

   

  Szef Kuchni
  _DSC5873-2_2400_600.jpg
  Paweł Pamuła

  Szef Kuchni Restauracji Baster.

  Kuchnia europejska to domena, w której czuje się doskonale; w 2020 r. zdobył drugie miejsce w XV Konkursie Włoskiej Sztuki Kulinarnej "Arte Culinaria Italiana", (w dwuosobowym zespole). Swoje doświadczenie gromadził w cenionych krakowskich restauracjach, przez ostatnie kilka lat, w Restauracji Biała Róża. Dzisiaj dowodzi zespołem kuchni nowego miejsca na krakowskim Kazimierzu, Restauracji Baster, (ul. Szeroka 9). Jest kreatywny, bezkompromisowo dokładny, stawia na innowację, nie stroniąc przy tym od kulinarnej klasyki