Napisz do nas .

  Dziękujemy za wiadomość

  Wybierz język
  Wybierz
  Szukaj na stronie

  Wpisz poniżej szukaną frazę

  Filtry

  Typ
  Szukane słowo
  Cena
  -

  Rezerwacja


  Dziękujemy za wiadomość


  Nasza Historia

  Jest rok 1926, Józef Baster otwiera rozlewnię piwa przy ulicy Zbożowej 2 w Krakowie jako reprezentant Arcyksiążęcego browaru Hapsburgów.

   

   

  1926

  2021

   

  Przeczytaj o naszej historii

  przewiń w dół

   

   

  dziadek.png

  Józef Baster
  1896-1972

  1926
  Untitled-5.png
  Z Arcyksiężego Bowaru

  Nasza historia sięga okresu międzywojennego, a dokładnie 1926 roku, kiedy to Józef Baster jako reprezentant Arcyksiążęcego browaru Hapsburgów rozpocząl rozlewać piwo przy ulicy Zbożowej 2 w Krakowie. Firma posiadała nowoczesną rozlewnię piwa, wytwórnię wody sodowej, orenżady i lemoniady.

  Chcemy, aby nasze piwo nawiązywało do dawnych smaków oraz tamtej jakości.

  2021
  IMG_9357-2.jpg
  Spotkajmy się na Kazimierzu

  Restaurację Baster znajdziesz przy ul. Szerokiej, czyli w samym sercu krakowskiego Kazimierza. To miejsce tworzyliśmy dla mieszkańców Krakowa. Adres w tym miejscu zobowiązuje; to przecież ulica o bogatej i długiej historii, każdy zaułek ma tutaj swoją ciekawą opowieść o ludziach, którzy kiedyś tutaj żyli i prowadzili swoje biznesy, ul. Szeroka tętniła życiem.  Dlatego zachowaliśmy charakterystyczny klimat Kazimierza, który dobrze znają i doceniają mieszkańcy a który zauroczył turystów z całego świata. To również nawiązanie do historii Józefa Bastera i rodzinnej marki, którą przywracamy do życia uruchamiając produkcję naszego piwa rzemieślniczego Baster.

  Kraków z czasów Galicji przesiąknął wpływami Austrii, Węgier, Ukrainy, kultury żydowskiej i łemkowskiej. To część naszej tożsamości, która współtworzyła charakter krakowskich kulinariów. Piwo było powszechnym napojem, pitym przy każdej okazji.

   

   

  Szef Kuchni
  _DSC6958.jpg
  Łukasz Cichy

   

  Szef Kuchni Restauracji Baster.

   

  Kunsztu kulinarnego uczył się pod okiem najbardziej znanych i cenionych polskich Szefów Kuchni (Adama Chrząstowskiego, Andrzeja Polana i Roberta Sowy), a miłość do gotowania wyniósł z domu – gospodarstwa rolnego pod Krakowem, gdzie po raz pierwszy miał styczność z małopolską tradycją kulinarną i gdzie poznał wartość produktów pochodzących z uprawy ekologicznej lub własnej hodowli.

  Od lat konsekwentnie promuje miejscową kuchnię i produkty regionalne. Inspiruje się starymi recepturami, studiując lokalne tradycje i podróżując.

   

  Twierdzi, że przepisem na sukces jest pasja i ciągłe doskonalenie a swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się jako nauczyciel w Zespole Szkół Gastronomicznych nr. 1 w Krakowie.

  Finalista polskich i zagranicznych konkursów kulinarnych; jedno z jego ostatnich osiągnięć to brązowy medal w krajowej selekcji Bocuse d'Or Poland 2021. W 2012 r. zdobył I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej L’art de la Cusine Martell  i nominację do Kulinarnego Pucharu Polski. 

   

  Łukasz stoi na czele dwóch zespołów doświadczonych i zdolnych kucharzy; Restauracji Biała Róża i Restauracji Baster w Krakowie.